Uważaj na „naturalne” repelenty

Kilku producentów „naturalnych” środków odstraszających owady (które zazwyczaj zawierają olejki eteryczne, takie jak cedr, cytronella, goździki, trawa cytrynowa, mięta pieprzowa i rozmaryn) twierdzi, że ich produkty mogą pomóc odstraszyć komary, w tym te przenoszące wirusa Zika. Ale nasze testy pokazują, że te aktywne składniki nie są zbyt skuteczne, często zawodzą w naszych testach w ciągu pół godziny.

Nie kupuj na podstawie wyłącznie składnika lub stężenia

Niektóre z naszych najwyżej ocenianych produktów zawierają ikarydynę, ale także niektóre z naszych niżej ocenianych. Koncentracja i forma prawdopodobnie wyjaśniają niektóre z tych różnic: produkty o wysokiej punktacji to spraye zawierające 20 procent ikarydyny, a te o niskiej punktacji zawierają mniej ikarydyny lub występują w postaci balsamu lub chusteczki. Nasze testy wykazały, że produkty zawierające deet w stężeniach od 15 do 30 procent z większym prawdopodobieństwem zapewnią niezawodną ochronę.

Nie używaj połączonych produktów przeciwsłonecznych i odstraszających owady. Nie jesteśmy fanami tych produktów typu combo — krem ​​przeciwsłoneczny powinien być nakładany ponownie co 2 godziny, co może spowodować nadmierne narażenie użytkownika na działanie chemikaliów w repelentach.

Właściwy sposób stosowania środków odstraszających owady

Właściwa aplikacja i stosowanie są niezbędne, zarówno dla maksymalnej ochrony, jak i uniknięcia możliwych skutków ubocznych, w tym podrażnienia skóry lub oczu. To znaczy:

• Stosuj środek odstraszający tylko na odsłoniętą skórę lub odzież (zgodnie z instrukcją na etykiecie produktu). Nigdy nie wkładaj go pod ubranie.

• Używaj tylko tyle, aby przykryć i tylko tak długo, jak to konieczne; cięższe dawki nie działają lepiej i mogą zwiększać ryzyko.

• Nie nakładaj repelentów na skaleczenia, rany lub podrażnioną skórę. Podczas nakładania na twarz najpierw spryskaj dłonie, a następnie wmasuj, omijając oczy i usta, oszczędnie używając wokół uszu.

• Nie pozwól małym dzieciom aplikować. Zamiast tego połóż go na własnych rękach, a następnie wetrzyj. Ogranicz stosowanie na dłoniach dzieci, ponieważ często wkładają ręce do oczu i ust.

• Nie używaj w pobliżu jedzenia i myj ręce po aplikacji oraz przed jedzeniem lub piciem.

• Na koniec dnia umyj leczoną skórę wodą z mydłem i wypierz impregnowaną odzież w oddzielnym praniu przed ponownym założeniem.

• Jeśli planujesz używać repelentów na swoich ubraniach, pamiętaj, że większość testowanych przez nas środków może uszkodzić skórę i winyl, a niektóre z nich plami tkaniny syntetyczne.

 

My polecamy produkty formy Moskito Guard